felinejnetMrava
felinejnetMrava felinejnetMrava
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

translate into the equation the cost of v ounce at $4 per ounce is $196

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
the cost of v ounce at $4 per ounce is $196 given by [tex]4v = 196[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Help with this question, ASAP PLEASE!!
7xy + 4xy = 4xy + 7xy is an example of the _______ property
A line intersects the point (-8,-1)and has a slope of 1/4.what is the slope-intercept equation for this line?
What is the maximum number of times a line can cross the x-axis? I needed help with the answer
Which statement is true of the genetic material in viruses? It is larger than cellular DNA. It can be DNA or protein. It changes very slowly. It can be DNA or R
Given O below, if WX and YZ are congruent, what is the measure of
which species biological calssification translates to the goddess of hairy shellfish and was first discovered in the pacific ocean in 2005
Find the missing lengths in right triangle mno. Estimate your answer your answer to two decimal places..
In France who fasts during Ramadan? only Muslim men Muslim men and women everyone only Muslim women
Let’s consider the effects of inflation in an economy composed of only two people: Bob, a bean farmer, and Rita, a rice farmer. Bob and Rita both always consume