Plandeywis2ha
Plandeywis2ha Plandeywis2ha
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

estimate the unit rate 3 yards of fabric for $13.47

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate is $13.47/3 = $4.49 per yard
Answer Link

Otras preguntas

6[tex]2 + \frac{7}{x} = \frac{3}{5} [/tex]
PLEASE EXPLAIN THIS PLZ HELP THX:)
What are facts or characteristics about acid?
Charles begins finding the volume of a trapezoidal prism using the formula a = (b1 b2)h to find the prism's base area. a = ((x 4) (x 2))x a = (2x 6)x a = (x 3)x
Approximately how much people died during the construction of the canal? a) 5,000 b) 10,000 c)17,000 d)22,000
Which of the following is not one of the ways the narrator owes her existence to her mother in "The Leap"? Question 17 options: The narrator's mother saved her
Which of the following is a chemical change? A. silver tarnishing as the silver metal reacts with sulfur B. a rock eroding as the wind removes particles from it
How is a compound different from a mixture answer.com?
What to do when your computer flashes with static?
What characteristic of donatello's work helps to define him? a. he explored human emotions and expressions. b. he had a perfect sense of the human form. c. his