johnsonesiah28 johnsonesiah28
  • 03-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP 30 POINTS

PLEASE HELP ASAP 30 POINTS class=

Respuesta :

zutzut
zutzut zutzut
  • 03-09-2020

Answer:

1) $16.32 per lap

2) $19.17 per lap

3) $23.25 per lap

Step-by-step explanation:

simply divide the total amount of money by the number of laps

EX:

2) 230 divided by 12 = 19.17

Answer Link

Otras preguntas

If Kai had 5 pears in todal, and 2 of them where eaten, what fraction will be left? A/ 5 and 3 thirds B/ 5 and 2 halfs
Which angle is an exterior angle of the triangle? ○ 1○ 2○ 3○ 4​
Explain how a book can have energy even if it is not moving.
23 A recycling plant pays $0.46 for each pound for aluminum cans. The plant rounds payments to the nearest penny. Angela brings in cans with a total value of $2
What’s the preimeter to this?
Which Sentence contains an unnecessary shift in verb tense 1 Everyday we eat lunch at noon and sit at the same table 2 lee noticed a problem and alerts a tea
What is a logical strategy for refuting counterclaims?
Messy Essy very rarely cleaned off her table. She started with 3 5/8 inches of mail piled up, and she added 3/4 inches of mail each day. How tall will the pile
Mr. Freye distributed $126 equally among his 4 children for their weekly allowance how much money did each child receive?
helpenejiriehdisnsjsos​