QueenAlicia10 QueenAlicia10
  • 02-09-2020
  • Mathematics
contestada

Veronica has been wanting to learn to ice skate for years!
When the Glacier Zone Ice Rink opened, Veronica bought 12
ice-skating lessons during their grand-opening sale. Veronica
paid $305.40 in all. How much did each lesson cost?

Respuesta :

swtvctry swtvctry
  • 02-09-2020

Answer:

25.45 per lesson

Step-by-step explanation:

divide $305.40 by 12

Answer Link

Otras preguntas

3x + 4 = 8 To cancel + 4 from this equation you must do what?
9. How was slavery used throughout the South?
How many points must sawyer score in the final round to surpass Rogers score
"The Old Swimmin' Hole" By James Whitcomb Riley OH! the old swimmin’–hole! whare the crick so still and deep Looked like a baby-river that was laying half aslee
What is the slope of the line y=3
If tanθ = 3/5 and tanβ =1/2 , then tan(θ - β) = _____whats the answer!!!
A dialect is generally restricted to one area of a country. True False
how do you find the false of x for 7x+3? I’m sorry I’m not too smart when it comes to math. I mean I know you divide the 7 on each side but how do you do 3 deci
Which number on this map represents the Congo Basin?
How might the Cold War have proceeded if the united stated had been economically and physically damaged in world war 2