cityababynatanah
cityababynatanah
11-09-2016
Mathematics
contestada
unit rate for 4 boxes for $6
Respuesta :
nobillionaireNobley
nobillionaireNobley
13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
Can you someone please help me with this question please
What is the income that the supplier receives from selling one or more unit?
answer to During an action potential, which ion primarily enters the neuron, leading to depolarization? A) Sodium (Na+) B) Potassium (K+) C) Calcium (Ca2+) D) C
if total production is R500 million and aggregate demand is R550 million
% of all tobacco use occurring before age 26 A) 80% B) 90% C) 95% D) 99%
What is the domain of theWhich equation is the inverse of y = 100 – x2? function y = StartRoot x + 6 EndRoot minus 7?
Three problems school leavers may face when applying to higher education institutions
Write at least one paragraph, describe how what happened in Nazi Germany affects life in New Jersey and New York present-day. Provide specific examples
15. A horse is tied to a post with a lead rope in the middle of a pasture. He is only allowed to walk the area that his 7 yd lead rope will allow him to go. How
It was wronghzjzjhxhdjdjshhgzjsb