sherbear1019 sherbear1019
  • 11-08-2020
  • Mathematics
contestada

Martha buys 1000 candy bars for $350. What is unit cost per candy bar?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-08-2020

Answer:

answer is .35

350/1000

Answer Link
drummerboy29 drummerboy29
  • 11-08-2020
The answer is 2.86 (1,000÷350=2.857)
Answer Link

Otras preguntas

4.9 divided by 160.72
what is an expression that describes the relationship between each input and output
topic sentence about venus
what's 25/75 in simplest form
Using the multiple choice selections below, which best describes a comparison between the following lines? Line 1:y=2x-7 Line 2:y=5x-7
What is the molecular formula of a compound that has a molecular mass of 54 and the empirical formula C2H3? A. C2H3 B. C4H6 C. C6H9 D. C8H12
What are the keys features of the house of representatives and its membership
The Napoleonic code was a comprehensive set of a) Military strategies b) Laws c) Economic rules d) Political judgments
The mass of a container is 5.81 kilograms when completely filled with sugar. The mass of the container is 3.8 kilograms when 3/8 of sugar is removed. What is t
The math department of a college has 5 male professors, 14 female professors, 5 males assistants, and 13 female teaching assistants. If a person is selected at