angie9995 angie9995
  • 13-07-2020
  • Mathematics
contestada

Paper clips sell for 23 cents per box. What will 4 boxes cost?

Respuesta :

kingbearfries
kingbearfries kingbearfries
  • 13-07-2020

Answer:

92 cents

Step-by-step explanation:

If each box has the cost of 23 cents, and you decided to buy 4, you would multiply the amount of boxes you want with the cost of each one, therefore, the 92 cents. 4 * 23 = 92

Answer Link

Otras preguntas

Which excerpt from "The Maori: Genealogies and Origins in New Zealand” best shows how the Maori perceive their parents
The function f(x) is shown on the graph. On a coordinate plane, a curved line shaped like a w, labeled f of x, crosses the x-axis at (negative 2, 0), (negative
play well with other​
Governments exist because people need an institution to __________ society.
what graph represents viable values for y = 2x, where x is the number of pounds of rice scooped and purchased from a bulk bin at the grocery store and y is the
Which word in this excerpt from Carl Sandburg's "Chicago" has a connotation of power or strength?
PLEASE HELP ME Write a short script of approximately twenty lines of dialogue that includes a clear conflict and theme. Be sure CO set the scene, include stage
does anyone know how to simplify this problem
I do not mean this in any bad way, I’m just curious. How on EARTH is China the most populous country? They’ve had so many civil wars and famines and floods and
Which text features would be most helpful to support the central idea of the passage select two options