JahCwp063 JahCwp063
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

shakira pay $33 for 22 pounds of peanuts at the price per pound is the same how much will she could have to pay another to buy 15 pounds of peanuts

Respuesta :

MaMariah
MaMariah MaMariah
  • 02-09-2016
$33/22=$1.5 per pound $1.50 x 15 pounds = $22.50
Answer Link

Otras preguntas

What is the greatest common factor (GCF) of 60 and 90?
I'll give brainlist to whoever is right please!!!!
Watch a news episode, then answer these questions. 1. Who talks during the show? How many hosts and guests does it have? 2. What topics are discussed? How doe
Select all of the situations which can be represented by the expression 25.75x + 10
Help me pls :D! Thx.!!
ASAP Can someone plz help me It’s Algebra 2
A piggy bank of coins has quarters and dimes totaling $2.90. If there are 8 more dimes than quarters, how many of each coin is in the piggy bank? There are type
365 plus what equals 1180
most students believe they are best prepared in the area of critical and analytical thinking when they graduate from college. in which area do employers find st
g - 6 > -14 solve and plz show work