sharsh95 sharsh95
  • 15-06-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren bought work pants for a total of $94.24. If each pair of pants cost $23.56, how many pairs of pants did she buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-06-2020

Answer:

4 pairs of pants

Step-by-step explanation:

divide 94.24 by 23.56 and you will get 4 :)

Answer Link
annaasif33
annaasif33 annaasif33
  • 15-06-2020

Answer:

She bought 4

Step-by-step explanation:

$94.24÷$23.56=4

Answer Link

Otras preguntas

How does fluorine's electronegativity compare to the electronegativity of oxygen and chlorine?
Who made the street light
What poetic device is"baby now we've got bad blood?" metaphor simile alliteration imagery What poetic device is, "You're hot when you're cold. You're ye
What is the difference between design and technique?
The price of a bracelet increased from $170 to $200 on Mother's Day. What is the percent of increase in the price? Round to the nearest percent. A. 15% B. 1
10. ¿Cómo bajan las muchachas? (ascensor)
Which of these animals is cold-blooded parrot,salamander,beaversalamander - is a cold-blooded animal?
What's the answer to this I'm stuck
How many 34 s does it take to make 92 ?
Figure ABCD is a parallelogram. What is the value of n?