boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME GUYS!!!
Find the nth term of this sequence 5 10 15 20 25 ...
Mr. Jones spent $156 to attend a college football game. • Twenty percent of this cost was for a parking pass. • He spent the remainder of the money on two tic
is 2/6 greater then 3/12
America did not want to be involved in World War I. True False
Fireworks blasted through the night SKY. A) preposition B) object of the preposition C) compound object of the preposition D) prepositional phrase
in 1770, captian james cook arrived in australia. captian cook claimed australia for which european country
Confirm your email to get notifications about answers and receive 10 points! Brainly.com What is your question? turnup83 turnup83 58 pts
Countries with a high TFR sometimes have very young populations. Why are young populations so challenging and expensive for a country to care for? A. They requ
Rita is adding 3 + (–8) + 1. She rewrites the expression as 3 + (–1) + 8. What is Rita’s error? She used the commutative property, which cannot be used with ne