myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

A 30-60-90 triangle has a hypotenuse of 24. What is the length of the longer leg?
There are three slices of pizza and two colas the bill came out to $6.00 how much is one slice of pizza and one cola?
Brainliest!!!!!!!!! The video you just watched described the union between Julius Caesar and Egypt’s Queen Cleopatra. List three reasons why Caesar would have w
For each of the following equations. Find the coordinates of the vertex of the curve it describes. Find the x− intercepts. Find the y− intercept. Find the equat
Which of the 6 kingdoms contain only autotrophs
What is d and how would I find its value
The rise of which part of the economy has hastened the decline of organized labor? A. financial sector B. manufacturing sector C. agricultural sector D. service
Trent writes p^2 + 30 = (p + 30)(p + 0) Do you agree with Trent? Explain why
18. Which of the following is TRUE about the relationship between parents and children between the ages of 7 and 12? It is very individualized and does not foll
276x^2−136x+869+−5184x+6