brownmicaley
brownmicaley brownmicaley
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

if I paid 38 dollars for 2800 apples how much would one cost me​

Respuesta :

ella8325 ella8325
  • 01-06-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-06-2020

Answer:

$73.68

Step-by-step explanation:

2800 divide by 38 equals 73.68

Answer Link

Otras preguntas

: How did the geographic setting of Greece create city-states?
please please please help me do not get this
A store sells three different packs of the same yogurt. Which pack is the best buy? Explain. $7.30 $5.32 S3.30
Give the coordinates of the point obtained from each reflection.
Round 452.196 to the nearest tenth
Jasmine swims 12 laps every afternoon, Monday through Friday. How many laps does she swim in one week?
Which is a complex sentence
What is the solution to this system?
MIDDLE SCHOOL: The government of India and the government of Canada are both limited by? A. A constitution B. Elected officials C. A bill of rights D. Appoint
c4h8o3 lewis structure