Ahmiadavis13
Ahmiadavis13 Ahmiadavis13
  • 15-05-2020
  • Mathematics
contestada

20. John went school shopping for his son at the mall. A pair of jeans cost $24.99 and Jordan's
cost $120. If John bought his son 3 pair of jeans and 2 pair of Jordans, how much did he spend?

Respuesta :

ymichael469
ymichael469 ymichael469
  • 15-05-2020

Answer:

314.97

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

During a period of growth, a business can expect to experience: A. an increase in opportunity coate. B. an increase in productivity c. a decrease in productivit
Should Canada invest more money to help global climate change issues?
The graph of the linear function is shown on the grid? Which function is best represented by this graph? A. G(x)=6x+4 B. G(x) =4x-2/3 C. G(x)=-3/2x+6 G(x)=-2/3
someone please help me! i just need someone to tell me how to set it up so i can solve! thanks!!
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
To convert 20 g of ice at -10°C to 110°C to steam you need cal of energy?
Find the volume in milliliters occupied by 454 g of copper, which has a density of 8.92 g/mL.​
Describe the sources of History and Archaeology
How many decades are in 1.7x10^25 minutes?
NEEED HELPPP !!!!!!!!!! Plz