demianugarte2006
demianugarte2006 demianugarte2006
  • 15-05-2020
  • Mathematics
contestada

Megan bought 3.25 yards of ribbon for a craft fair. The ribbon cost $1,40 per yard. How
much did Megan spend for the ribbon?
3.25 x $1.40 =
$4.45
») $4.65
Done >

Respuesta :

LoliLiquids
LoliLiquids LoliLiquids
  • 15-05-2020

Answer:

$4.55

Step-by-step explanation:

3.25 x 1.40 = 4.55

Answer Link

Otras preguntas

The diameter of a cylinder is 6 feet 6 inches. The height of a cylinder is 12 feet 3 inches. What is the surface area?    (feet squared)What is the volume?
Which expression is equivalent to 27/125
explain in steps how to graph this linear inequality 2x+3y > -2
what do I do to figure out this problem:3x+8=26+x
Molecular scientists can read the DNA code and compare the DNA of different organisms. This concept is used in molecular clocks to determine which of the follow
A sound wave of 70 cm travels 840 m in 2.5 sec. What is the velocity and frequency of sound?
How to find the reference angle of -11pi/3 ?
How to find the reference angle of -11pi/3 ?
If X is the set of negative numbers and Y is the set of positive numbers, then the union of X and Y and 0 is the set of (A) all real numbers (B) all integers (C
write a system of equations and solvea class of 195 students went on a field trip. They took 7 vehicles,some cars and some buses. find the number of cars and nu