nchillous2014 nchillous2014
  • 15-05-2020
  • Mathematics
contestada

If one gallon of milk costs 3.35, how much would 12 quarts of milk cost

Respuesta :

victoriaisthebest4
victoriaisthebest4 victoriaisthebest4
  • 15-05-2020

Answer:

10.05 for 12 quarts

Step-by-step explanation:

Answer Link
ar906274
ar906274 ar906274
  • 15-05-2020
The answers is 10.05 since there is 4 quarts in one gallon. 12 quarts equal 3 gallons, so you must multiply (3.35*3).
Answer Link

Otras preguntas

What are the exact values of x and y? x = y =
what was a result of the fact that people convicted of crimes could be legally forced to work
for each sequences, find the first 4 term and the 10th term the sequences are (a) n^2+3 (b)2n^2
10 centimeters per second = 25.4 inches per second. Hint: there are 2.54 centimeters in 1 inch. OA. True OB. False
What is the midpoint of the vertical line segment graphed below? y -5 5 (1,4) -5-(1,-5) 5
how long would it take for a resultant upward force of hundred Newton to increase the speed of 50 kg object from hundred metre per second to 150 metre per secon
Which expression represents the perimeter of the triangle? 8x + 2 18x 8x
Gilbert wants to initiate a suit against Healthways Insurance Company by filing a complaint. The complaint should include
How were the Allies able to defeat Nazi Germany? Pick one significant moment in the fight against Nazi Germany, that involved the US military. Describe it and e
Type the verb or verb phrase, then press Enter.The nucleus of a comet is surrounded by gases and ice.​