cbalka64 cbalka64
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

An ice-cream factory makes 190 quarts of ice-cream in 10 hours how many quarts could be made on 12 hours what was that rate per day

Respuesta :

amiyahwallace05
amiyahwallace05 amiyahwallace05
  • 15-05-2020
In 12 hours, 228 quarts can be made.
Answer Link

Otras preguntas

Chase buys a helium balloon for a friend's birthday. As he walks out of the store, it starts snowing. What do you predict will happen to the balloon, and why?
Unit rate $46 for 5 toys
Does the following represent a function? f = [ (3, -1), (2, 5), (4, -6), (3, 4), (5, -8) ]
If pr is an angle bisector and m
At the grocery store a Sprite costs $0.85, a 6 pack of Sprite is $4.08, and a 12 pack of Sprite is $8.52. Which is the better buy.
help on bothering please !!!!!reaangie nas perimeter en is in bana is with 25. the value of m En 182 Hn 224 Gn - 12.2 ) - The area of a rectangle is 134 + 2 squ
The midpoint of overlineAB is M(1, -3). If the coordinates of A are (4, -7) what are the coordinates of B ?
Which text is valuable for gaining context about a historical event but is unreliable as “evidence”
which square root should be placed between the number 17 and 18 on the number line.
What relationship is there between the "melting pot" and the book And Still We Rise