20012823
20012823 20012823
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

Lance earned $27 for mowing 3 lawns. What is the unit rate per lawn mowed?

Respuesta :

ItzMikeSS
ItzMikeSS ItzMikeSS
  • 13-05-2020

Answer: $9

Step-by-step explanation:

[tex]\frac{27}{3}=9[/tex]

Answer Link
othmanali123
othmanali123 othmanali123
  • 13-05-2020

Answer:

$9 per lawn

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Give chemical test to distinguish between ethanol and methanol.
What question did Mendel try to answer?
Observation or inference The container is filled to the 350 ml mark with water
What is 2x squared times pi
Solve the system by graphing x+4y=8 3x+2y=-6
What is 2x squared times pi
When cai traveled from New orleans,Louisiana to the Ozark mountains in Arkansas , the elevation changed from 7ft below sea level to 2,314 above sea level. How m
Last week, Kimi's Fruit Stand sold 3 7/10 boxes of nectarines. Down the road, Tyler's Fruit Stand sold 2 times as many boxes of nectarines as Kimi's did. How ma
Describe the Human Genome Project (5-10 sentences)
How to solve 3/4(4/5x-2)=11/4?