Riyahhussain123 Riyahhussain123
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

I REALLY need an answer quick and give the working out too

I REALLY need an answer quick and give the working out too class=

Respuesta :

ujalakhan18
ujalakhan18 ujalakhan18
  • 13-05-2020

Answer:

By considering price per gram, both jars are at Best value for money

Step-by-step explanation:

In the attached file

Ver imagen ujalakhan18
Answer Link

Otras preguntas

Which long term cause of the first world war focused on competing to have the most powerful armed forces
True or false: scientific theories and models cannot be modified.
what is the best teaching learning material in mathematics for kids?​
What’s the answer please?
Cindy took her five grandchildren to the movies, where she offered to buy all of them popcorn and candy. A popcorn bag costs $4.00, and a box of candy costs $2.
Some economists believe that higher marginal income tax rates __________ the incentive to work and thus shift the __________. Question 14 options: increase; AD
Tristan bought an Orange that weighs 1/5 pound he cut the Orange into 8 slices how much does each Orange slice weigh
solve the system of equations: y= 54x-2 y= 14x+ 19 plss help
Math project: triangle trace / Proyecto de matematicas: trazo de triangulos Datos para el trazo de triángulos: CASO LLL !!! Triángulo1. a = 5 cm b = 5 cm c
The graph of y = f(x) is the solid black graph below. Which function represents the dotted graph? Submit Answer Submit Answer y = f(x + 2) +1 y= f(x - 2) - 1 y