mmmm94g mmmm94g
  • 11-05-2020
  • Mathematics
contestada

Jack wants to find out which can of pineapples is the best buy. He has a choice of four
different-sized cans. Which can has the lowest unit price per ounce?

Jack wants to find out which can of pineapples is the best buy He has a choice of four differentsized cans Which can has the lowest unit price per ounce class=

Respuesta :

angellodelellis21 angellodelellis21
  • 23-09-2020

Answer:

Its 6 i took the test already

Step-by-step explanation:

hahahahha bro online school lowkey fye

Answer Link

Otras preguntas

Tell how you can determine whether a number is a solution of an equation.
What evidence is there that the present Day continents were once a single landmass?
what was darwins role on beagle
Imagine you are a historian reflecting on this period in history. You've been asked to create a product that describes the Spanish American War or the building
How often is water added to the Earth system?
Write the equation in slope-intercept form. y=12+(x-1)(-4)
How did the Arabs build a successful empire?
Which is 243 written as a power of a number? A. 3^4 B. 3^5 C. 9^3 D. 8 1^3
Need help, “Find the volume of each rectangular prism. Round to the nearest tenth if necessary.” 1) The base of a rectangular prism has an area of 19.4 square m
How do I find the ratio of the first measurement to the second measurement ? Problem: Length of a tennis racket: 2 ft. 4 in. Length of a table tennis table pad