misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What best describes the “Three Principles of the People”?
15 points-What is the equation in slope-intercept form of the linear function represented by the table?
What movment increased science as a way to improve society
Why were share prices so high at the end of 1929?
business accounting programs can often create and print checks. true or false ?
A regular postage stamp is approximately 2 centimeters wide and 3 centimeters tall. If there are 5 rows of 6 stamps on a sheet, what is the approximate area of
Que kiere decir there is
Please help use object pronouns.
Help me find three equivalent ratios for 12/7
Compare the decimals 18.10 and 18.1. Which comparison is correct? A. 18.10 = 18.1 B. 18.10 > 18.1 C. 18.10 < 18.1 I also have another one Compare the