fiaapia02
fiaapia02 fiaapia02
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

If 2 ibs. Of ribs eye steak costs $7.50, how many ibs of rib eye steak can be bought for $30.00 ?

Respuesta :

coburnanderson095
coburnanderson095 coburnanderson095
  • 01-05-2020
It would be 8 steaks
Answer Link
jenny4pink jenny4pink
  • 01-05-2020

Answer:

bro its literally 8  

Step-by-step explanation:

7.50+ 7.50= 15 that is 4 pounds multiply by 2= 8

Answer Link

Otras preguntas

Carbon is symbolized by one letter, while calcium is symbolized by two letters.​
what is black holes ?​
it is 6 am in a city 'A at 90°W longitude. What is the time in city 'Bat 60°E longitude?
MATHS 1.Tea is prepared almost in every household. Try to find out the ratio of milk to water added to prepare two cups of tea. Similarly, almost every recipe n
help me pls i really need help with this
generally, ( mouse,keyboard,hard disk,pen drive) can't be removed from the computer ? choose the correct answer​
14. Day was dying; the poplars fled, Which technique is being used? Simile, Metaphor, Personification, or Hyperbole How do you figure?
Use the number line to show 2/3 divide 1/12
What aspects of culture would be hard to maintain under the forced labor practices of the European colonies?
Which of the following does NOT apply to adverb clauses? A. They need an independent clause in order to make a complete thought. B. They can be moved around in