nayamiritydancyb
nayamiritydancyb nayamiritydancyb
  • 04-08-2016
  • Mathematics
contestada

the cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. what is the cost of 14 such cartons? $15.99 $21.96 $24.56 $27.86

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-08-2016
7.96/4 = 1.99 per carton
14(1.99) = 27.86 for 14 cartons
Answer Link
jamesoncarter1637
jamesoncarter1637 jamesoncarter1637
  • 06-03-2019

Answer:

The answer is $27.86 big buck-er-us

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following responses would make Shawn's answer a pun? A. "My belly is stuffed." B. "It's all right now." C. "That was cheesy." D. "Where
The flywheel of a gasoline engine is required to give up 600 j of kinetic energy while its angular velocity decreases from 790 rev/min to 450 rev/min . what mom
How to convert 2 kilogram = grams
How do I solve the algebraic equation: 8-2p=15
find the slop that gos through (-8,9) and (-8,-7)​
what would be a reasonable estimate for the value m in m/6=21
Use the formula B = p(1.08)n to find the balance B (in dollars and cents) for a principal p invested at a compound interest rate of 8% for n years. $50 investe
what is the purpose of the rorschach test
consider he image of the female reproductive organs letter b in the image represents the... ovaries ureters fimbriae fallopian tubes
During the American Civil War, the southern states organized themselves into a loosely connected group that gave little power to the central government. What ki