wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

kenneth has 22 math problems to do do for homework. he has 12 problems done. how many more problems does have left? if he completes 1 problem every minute, how
What do the three references to slavery in the Constitution touch on?
What is the factors of 250,45,30?
Question 1. The opposite of -4 is? A: 4  (picked this one)  B: _4 C: -(-(-4)) D: -|4| Question 2. The opposite of -10 is? A. -(-(-10)) B. -10 C. 10 (picked thi
What is 6 divided by 1/5?
how much is half of 2.25
ziggurats were built in the city states of summer as What
How to write 314,207 in word form?
Mrs Frazier is making costumes for the school play. Each costume requires 0.75 yards of fabric. She bought 6 yards of fabric. How many costumes can Mrs Frazier
what property describes the number sentence 6+0=6