BeniR27 BeniR27
  • 15-04-2020
  • Mathematics
contestada

if 5 pounds of apples cost 12.50 how much does each pound cost?

Respuesta :

ajaksmith0
ajaksmith0 ajaksmith0
  • 17-04-2020

Answer:

$2.5 or $2.50 each pound

Step-by-step explanation:

you're welcome

Answer Link

Otras preguntas

digital collaboration tools can ensure that clients are able to record their request or issues. this would be particularly important to people working in which
Explain the difference between linear and configural formats. Why is it important to understand both formats/when is each used?
Look at the map below hay shows the location of the 2004 earthquakes Indonesia that caused a tsunami consider the six elements listed in the lesson describe thr
What is the main difference between the two articles, in terms of organization? How do their structures differ? Please answer this question!!!
3) Solve the problem. Ben is 6 feet tall. He pounds a stake into the ground until only 1 foot of it is remaining out of the ground. Its shadow is 6 inches long.
The right part of a figure is shown. The left part of this figure is missing. Line h is a line of symmetry. Which choice shows the left part of the figure?
PLEASE HELP!!!! THX!!! (will mark brainliest)
Dripping wet towels were thrown carelessly across the benches in the sauna. What is the adjective in the sentence? a. wet b. dripping c. across d. carelessly
PLEASE HELP MEEE ILL MARK BRAINLIEST​
Which of the following are major environmental issues in Russia and Central Asia? (choose all that apply) Group of answer choices river pollution overfishing de