LavishLavendar
LavishLavendar LavishLavendar
  • 14-04-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 2.3 pounds of apples for
$1.43 per pound. How much do
you spend?​

Respuesta :

annalouise99 annalouise99
  • 14-04-2020

Answer:

$3.30 ($3.289)

Step-by-step explanation:

2.3 times 1.43 = 3.289 rounded to 3.30

Answer Link

Otras preguntas

ch4 is an example of
choose the correct answer
What is homeostasis and what does it have to do with the body system
Samuel starts off with 125 to spend on shirts and ties samuel buys 3 shirts for 24.50 each ties cost 14.50 how many toes can samuel buy
What is 0.572x1000?
A spacecraft drifts through space at a constant velocity. suddenly a gas leak in the side of the spacecraft causes it to constantly accelerate in a direction pe
lydia noticed that she felt tired and out of breath after walking her dog up a hill in the park which area fitness does she need to improve
What is the equation of the line in slope -intercept from that is perpendicular to the line y=3/4x-2 and passes through the point (-12,10) ?
y > 3x - 8 x = 3, y = 0 x = 4, y = 4 x = 6, y = 6 x = 5, y = 6
____ methods are methods that exist to be used with an object created from a class.