shamikahouse shamikahouse
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

Several cases of 16-ounce bottles of water were purchased for $252.00. if one case costs $7.00, how many cases were purchased?

Respuesta :

zalej15 zalej15
  • 04-04-2020

Answer:

36 were bought

Step-by-step explanation:

Answer Link
shantrellanderson20 shantrellanderson20
  • 04-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

suppose you are outside on a hot day and you move into the shade of a tree. which form of energy transfer are you avoiding
Which sport is considered both an aerobic and an anaerobic activity?
What is the tube that moves air from the larynx to the bronchi?
Which type of molecule do whales use for energy storage and insulation?
In the following chemical reaction, how many moles of N2 are needed to completely react with 3 moles of H2? N2 + 3 H2 2 NH3 a. 1 b. 2 c. 3 d. 6
Which type of growth can occur only when a population has unlimited resources?
How do you do these questions 1-7??
In the following chemical reaction, how many moles of N2 are needed to completely react with 3 moles of H2? N2 + 3 H2 2 NH3 a. 1 b. 2 c. 3 d. 6
can you solve the rest of these
Tricia had 4 1/8 yards of fabric to make curtains. When she finished she had 2 3/8 yards of fabric left. She said she used 2 2/8 yards of fabric for the curtai