ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

What two separate agreements did britain negotiate during wwi?
can someone help me please
after the democracy demonstration in tiananmen square, which type of liberties did the chinese government permit? A. They granted economic freedoms but not poli
Why did publishers such as William Randolph Hearst and Joseph Pulitzer print sensationalist stories in the newspaper? A. To keep the public informed B. To sell
Residents of a town are concerned that a recently built factory could pose health risks. Scientists were asked to investigate the effects of the factory on the
With which statement would the speaker most likely agree? People should stay indoors when they are older. Winter is the most beautiful season. People should be
List two fossil fuels. Describe in general how fossil fuels were formed.
The organs that sense light are called
Which of the following is a true statement? (round to the nearest tenth as needed) A If 9z = -3, then z = 0.3333... B If 9z = 3, then z = -12 C If 9z = 3,
Which statement about Otto von Bismarck is accurate?