HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

how many $20 bills do you need to have to make $280
Anton Chekhov is considered the father of the mondern_____.
"To tell it right, it was through you I found my life and breathed again, and then through you my eyesight failed." This quote is from Oedipus the King, explain
John bought 2 horse at 20000 each
which expression is equivalent to (9x - 3 1/8)-(7x + 1 3/8)
Who was captured in 1430 by the English and burned at the stake in 1431? Isabelle Philip IV Katherine Joan of Arc
which of the following is not a part of the integumentary system
A solution is prepared using 0.125 glucose C6H12O6 is enough water to make 250 g of total solution the concentration of the solution, expressed in parts per mil
Need help all my points are gone
what are the differences between differing map projections ?