ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $ 2 to rent a video for 1 day Each extra day costs $ 1 more . Nan rents a video for 4 days . How much will it cost?​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-04-2020
$5. $2 for the first day. $3 for the other 3 days
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

14$

2+3+4+5=14

Answer Link

Otras preguntas

___acquired immunity transferred to an individual from someone else; example antibodies the baby receives through breastfeeding
An engineer disigning a new type of engine needs a liquid that can be heated and cooled quicky with as little exchange of energy as possible. Which property sho
Mre FRE poINT On MY PFpo FLOW My TK TAK Jazuhlay0
Based on the histogram, can you determine exactly how many cars got 20 miles per gallon? Explain.
Classify the polynomial 2q⁹. Trinomial Monomial Binomial None of these
2n>20 Solve the inequality. Graph the solution.
Sarah made baket on ome of her hot in a baketball game. If he continue to make baket at the ame rate, how many baket will Sarah make in her next 6 hot
8.12 LAB: Toll Calculation
find the gradient and intercept of the following equation of line y= -2x - 5​
What is the chemical energy - storage molecule produced from photosynthesis ?