sharikagary2ou0zl6 sharikagary2ou0zl6
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jillian buys 3.6 meters of fabric. The fabric costs $5.75 for each meter.

How much does Jillian spend for the fabric?


$9.35

$17.25

$18.57

$20.70

Respuesta :

isaramos0723
isaramos0723 isaramos0723
  • 01-04-2020
The answer is $20.70
Answer Link

Otras preguntas

How are wave energy and water depth related? A. Wave energy decreases as water depth decreases B. Wave energy remains constant as water depth changes C. Wave en
Instructions:Select the correct answer. Which skill can help a reader draw conclusions by connecting the ideas found in essays? intuition mathematical ability p
What did the slaves resulted from the people help
Read this line from the passage: I hoped Jack would come round and help me out of the fix, but he didn’t. What fix is the narrator referring to?
How many small cubes are needed to completely fill the rectangular prism?
Use properties of operations to write an expression equivalent to the sum of the expressions 3(g + 5) and 2(3g - 6)
Why is Ralph so upset by the fire going out? A. Ralph gets cold at night. B. The fire might have signaled the passing ship. C. It is good for cooking. D. Ra
How do you solve r=17cm
Some goods are ____________________, meaning that there is no difference between one unit of the goods and another.
If 0.500 mol of copper combines with 0.250 mol of sulfur, what is the empirical formula of the copper sulfide product?