Seudónimo Seudónimo
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Help me please.....................

Help me please class=

Respuesta :

marijkey505
marijkey505 marijkey505
  • 13-02-2020

Answer:

$4.80

Step-by-step explanation:

This is because when you take 21.60/90 = .24 (which is the money per unit) and then multiply that by 20 (for the 20 inches of rope) you get $4.80.

Answer Link

Otras preguntas

What did historians call the earliest period
A coffee pot contains 1 1/2 quarts of coffee after Tony pours an equal amount of coffee to cups 3 1/2 cups of coffee Remain the pot how much coffee did Tony pou
The ratio of deer to foxs was 7 to 3 in the country of New York State. If there were 210 foxes in the country, what was the number of deer in the country?
Read the excerpt from Chapter 1 of Wheels of Change . However, with iron tires and only an ineffective steel spring under the seat to absorb bumps in the road,
Carol perceived a neigh of releif when the horse was unhitched from the heavy sleigh. Which underlined word is misspelled? A. sleigh B. perceived C. neigh
Every 3 days Marco fills up his car with gas. Every 8 days he washes his car. On what day will Marco fill his car with gas and wash it?
what is the relationship between "2ab and a+b"
Jordan has 5.48 milliliters of liquid in one test tube and 9.63 milliliters in another. Luke's test tube has 17.24 milliliters of liquid. How much more liquid
Donde vive ahora! I need help please ! What does that mean
Which of the following is an Argentinian cowboy