kennedyj48 kennedyj48
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Write a proportion that can be used to solve for the price of six cookies if 12 cookies cost $2.40.

Respuesta :

zeze275 zeze275
  • 15-02-2020

Answer:

Step-by-step explanation: would you be able too please let him in

Answer Link

Otras preguntas

A delivery truck drives three routes in one day. The first route is 123 miles long, the second route is 10 miles long, and the third route is 15 miles long. Wha
Detail: Hammurabi's code influenced the development of laws in ancient Rome. Conclusion:
Mitchell bought 3 postcards for $3.14. At this rate, how much would 12 postcards cost?
Help? (ii) Not sure what scale factor is (ii) And I’ve never learnt this
What did "Hem and Haw" do that "Sniff" and "Scurry" did not do once they had found the cheese and what did they write on the wall?
Please help me work this out and explain it.
If 2x+y=4 and 2x-y=8, then what does 3x-y equal?
Which of the following statements about the taxation of partnerships is true? 1) Both the partnership and the individuals are taxed for any profits earned.2.) P
How can I use facts that I know to help me with facts that I don't know?
Q. any one interested in sex? then comment me fast. ​