cinceresutherland cinceresutherland
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

Me.real has 4 gallons of milk each gallon cost 34$ how much dose he spend on it

Respuesta :

C38406
C38406 C38406
  • 06-02-2020

Answer:

34 times 4=136

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which triangle dose not belong with the other three. Explain
Two triangles are formed by the four lines described below. Both triangles share lines a and b. A side of one triangle is contained in line c, and a side of the
On a highway,a car travels an average of 55 miles in one hour. Write a function to represent the distance d a car travels in t hours. At this rate,how far can t
There are three slices of pizza and two colas the bill came out to $6.00 how much is one slice of pizza and one cola?
what is one way cole could develop the idea that the increasing temperature can cause problems for the arctic
In a number of two digits the ratio of digit in tens place and the digit in unit place is 3 is to 1 if 3 is added to the three times the sum of the digit and th
how does alcoholism affect family members
The expression x^3+2x^2+x+6/x+2 is equivalent to A) x^2+3 B)x^2+1+4/x+2 C) 2x^2+ x+6 D) 2x^2+1+4/x+2
The system known as Triangles Trade involved
what do game cards paper money and mechanical clocks have in common