jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following does notaccurately describe transistors?        A. Both NPN and PNP transistors consist of an emitter, base, and collector.   B. Both NPN
Question 8 options: If you want to draw a thin line, you will need a pencil ____ to make the pencil draw a clean crisp line
how do you solve 22+-88x790
does a depression always follow a recession?
The sails of the large clipper ship (past tense, to be) _____ Buffeted by the wind
Which statements reflect the Democratic Party’s position on energy? Check all that apply. The United States should import more oil. The United States should dev
How did King Phillip cause the Great Schism?
How many stereoisomers are possible for 1 2-dichlorocyclopentane?
how would you have defeated General Zaroff if you were in the story.
Can someone help? I cant do this