issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

What is the term used to describe a network system in which many paths exists between any two devices? A. Latency B. Protocol C. Redundancy D. Abstraction
Hey y’all how was y’alls day?
At Costco, you can buy a ten-pound bag of Halloween candy for $23.99. Kroger is running a special on the same brand of candy: buy 5 bags of candy weighing 8 oz.
if you intend to borrow 20 percent of the $174,500 you need to start a business, how much of your own funds are you investing
what are the most important greek and romangods
FIRST PERSON TO ANSWER AND NOT JUST PUT SOMETHING DOWN WILL GET BRAINLIEST! How was your Halloween? Don't just say something to get the points.
Michelle needs 50 g of sugar to make 15 biscuits. She also needs three times as much flour as sugar two times as much butter as sugar Michelle is going to make
Why do young people in rural areas have few job opportunities?A.rapid population growth,B.a stable, or unchanging, population growth,C.slow population growth,D.
Was a military for that protected the mission
help pls click on pic