gigi6653
gigi6653 gigi6653
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

Someone please help me with this question I am stuck.

Someone please help me with this question I am stuck class=

Respuesta :

wusup wusup
  • 04-02-2020

Answer: vertex

Step-by-step explanation:

Answer Link
fichar1472
fichar1472 fichar1472
  • 04-02-2020

Answer:

Vertex. The vertex is the point where two points meet, and the point 12 is where the lines meet.

Answer Link

Otras preguntas

There are 18 cans of peas in a case. Each can of peas is 12 ounces. If a case of peas costs $14.22, what is the unit price per can of peas? a. $0.07 b. $0.08 c.
what is the opposite of -3/4
To join a local square dancing group, jan has to pay a $100 sign-up fee plus $25 per month. Write an equation for the cost (y) based on the number of months (x)
1 2/3 yards of chain cost 9.00 how much does it cost per chain
Your basketball team wins a game by 13 points. The opposing team scores 72 points. Explain how to find your team's score.
What's a number equivalent to 4 tens+3+ eight hundred thousand +5000
can yoy talk about a good diet for who guy between 60_75KG
Which poetic device is used to indicate meaning in a character or event in addition to the literal meaning? personification metaphor simile allegory
In the idea of popular sovereignty the government is tasked with serving...
will give brainliest bio help C and D