sujanbc9
sujanbc9
03-02-2020
Mathematics
contestada
1, 1, 4, 8, 9 , ?, 16, 64
Respuesta :
sofiaseldovich
sofiaseldovich
03-02-2020
Answer:
18
Step-by-step explanation:
18. si by16
hukfdyjvdthxdhhvvbn
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
How does the imagery in this stanza appeal to the reader's senses? Select four responses.
What is the term for the process by which resident aliens can become citizens? options: immigration dual citizenship naturalization probation
what is the inequality
¡Qué desastre! Elena pasó un día desastroso porque tuvo muchos accidentes tontos. Completa su narración con los verbos entre paréntesis, incluyendo los pronomb
Suppose the following set of random numbers is being used to simulate the event of a basketball player making 3 free throws in a row. How should the numbers be
Here's a graph of a linear function. Write the equation that describes that function.
A 16-ounce package of cereal costs $4.00. What is the unit cost? $0.25 1 oz. 4 oz $1.00 $1.00 4 Oz. 1 oz. 30.25
A company used straight-line depreciation for an item of equipment that cost $15,350, had a salvage value of $3,200 and a six-year useful life. After depreciati
which of the following is an example of an interest group? a the Republican party b the House of Representativesc NATO d the national association for the advanc
what is the difference between braising and stewing