mandyloo81 mandyloo81
  • 02-02-2020
  • Mathematics
contestada

4.
Original Price: $185.00
Decrease by 45%
Final Price:​

how do I figure this out using proportional reasoning

Respuesta :

JermJerm1107
JermJerm1107 JermJerm1107
  • 02-02-2020
It would have to be 101.75
Answer Link

Otras preguntas

What is a unit rate And what is equivalent ratio
Which philosophical underpinning in corrections is intended to cause vicarious learning whereby observers see that offenders are punished for a given crime and
If the discriminant of a quadratie equation is equal to -8 which statement describes the root There are two complex too There are two real roots There is one re
Which three statements are true of the Apache people
Is this statement true or false? Written accounts, objects, and buildings are examples of the types of evidence that historians and archaeologists study to expl
Find all real zeros of f(x) = 2x^2 +5x-18 algebraically.
The Kennedy high school band has 117 members. The band director is planning rectangular formations for the band. What formations could he make with all the ban
Why do people stay in cults
Legal cases are usually examined using the IRAC method because​ _____. A. it provides a​ bright-line answer B. federal law requires it C. it is the easiest way
3х - 2y = 12 12x – бу = 9 Need help