xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
write words to match the expression. 24- ( 6+3)