muddenbabe2005 muddenbabe2005
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of soup are on sale for 1.79 each. If Jack spent $25.06 on soup, how many cans did he buy?

Respuesta :

boogirl013inc boogirl013inc
  • 16-01-2020

Answer:14

Step-by-step explanation:

25.06÷1.79=14

Answer Link
kitkatb2004
kitkatb2004 kitkatb2004
  • 16-01-2020

Answer:

14

Step-by-step explanation:

25.06 divided by 1.79

Answer Link

Otras preguntas

Jess observed that 60% of the people at a mall on a particular day shopped for clothes. If 2500 people at the mall did not shop for clothes that day, the number
what type of force can be thought as either a push or pull?
Choose the sources of heat which create metamorphic rocks geothermal gradien extrusive magma intrusive magma Volcanic ash
most fat-soluble nutrients are absorbed in the
Rules of behavior known as the Ten Commandments were derived from what tradition
Approximate 32 square root to the nearest hundreth
john f. kennedy’s religious beliefs were an important issue of the 1960 presidential campaign. true false
Identify this symbol. Al+3
2 boxes has 50 pieces of candy and the other 2 boxes have 20 pieces of candy. how could ivanna solve for,c, the total number of candy she needs
Your family is going to host two french students, Alsin and Camille, for the school year. Write five questions to find out what activities they do