100101
100101 100101
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME:

Gala Apples cost $6.00 for 8 lbs. How much for 1 pound?

Respuesta :

annalouise99 annalouise99
  • 14-04-2020

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

6 divided by 8 = 0.75

0.75 times 8 = 6

Answer Link

Otras preguntas

Anyone play sword and sheild on the Nentendo switch?
The spreadsheet prepared on the computer is called..........​
Please help with all of them, 40 points please don’t comment just for points. Because I can report and you can get banned.
Body cavities contain _____________ _________________ and are lined by a _________________________
Please help.Solve:n/2 - 10=6((Show work))*Sorry I forgot how to do this, and please answer this correctly*
Modeling With Systems of Equations Quick Check 1 of 5Items Assessment started: Modeling With Systems of Equations Quick Check. Item 1 Two of the​ top-grossing c
Can someone please help me on this question
What is the charge on a calcium atom that contains 18e−?
[tex]5 x 2- 6\\[/tex]
do this to get brainiest! (click on the image to see clearly)