jadabracero
jadabracero jadabracero
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

Does goes to the candy shop where there's a machine that lets him buy candy by weight. He bought $17 dollars, and the machine says that every 10 oz cost $4. Solve the following using a proportion showing how much he can afford

Respuesta :

kingofdragons8 kingofdragons8
  • 16-01-2020

Answer:4

Step-by-step explanation:

4x4=16

Answer Link

Otras preguntas

state the situations where the falling tune is used.give examples ​
Suppose you have the following variables defined: a = 100 b = 50 Write a Python if/else statement to assign the smaller of a and b to the variable m.
اینجا کسی فارسی بلده؟​
It takes Mark 3 minutes to make 1 1/2 inches of a bracelet. If he works at the same speed, how many minutes will it take him to make a 12-inch bracelet
I have no clue how to do this please help
What the correct answer now
Point A is at (6,-6) and point C is at (-6,-2). Find the coordinates of point B on line AC such that AB= 3/4 AC Urgent, need this immediately. PLS EXPLAIN
He Perimeter of a regular decagon is 328cm stake the length of one of its sides
Which kind of symmetry does the word TOOT have?
change in to passive . the question is ,someone is helping her with the housework