Abdullahu170584 Abdullahu170584
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

6 pounds of candy cost 22.44 what is the cost one pound.

Respuesta :

Cloefontenot Cloefontenot
  • 16-01-2020

Step-by-step explanation: 3.74 is the answer

Answer Link
ntowry
ntowry ntowry
  • 16-01-2020

Answer:

22.44/6 = 3.74

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What were sea grapes adaptations ?
what is 3/4 of 16/21
evaluate the function f(x)=7x+3 at the given values of the independent variable and simplifya. f(5) b. f(x+8) c. f(-x)HELP
what is the LCD of 4x^2y and 6xy^4
17. Which philosophy is evident in Monk Sewing attributed to Kao Ninga?   Zen Pure Land Buddhism Shinto Daoism
What were sea grapes adaptations ?
Give three examples of places bacteria live.
what number is bigger 2 7/8 or 2.79?
What does ¿Cuál es la fecha del Día de San Patricio? mean and how would you reply?
What is the lateral area of the rectangular prism? Assume the prism is resting on its base.