11johnsontookie 11johnsontookie
  • 15-01-2020
  • Mathematics
contestada

Cheddar cheese costs $4.25 per pound. Which equation best represents y the total costs of x pounds of cheddar cheese ?

Respuesta :

ntowry
ntowry ntowry
  • 15-01-2020

Answer:

y = 4.25x

Step-by-step explanation:

Answer Link
halaPAULroblox
halaPAULroblox halaPAULroblox
  • 13-05-2020

Answer:

7=2.5 is the ansswer

Answer Link

Otras preguntas

What’s the answer of this problem I don’t understood it.
What does "the amount of time avilable to you never changes" means?
The childhood level living scale was questioned as to its validity because
El Salvador has around 20 active volcanoes. True or False
What is the purpose of an indirect democracy?
Watersheds are sloped areas of land that ? A. Channel precipitation runoff into bodies of water B. Do not allow water to soak into the ground C. Allow the aqu
When taking measurements, you must consider _____. - accuracy, precision, and uncertainty - only accuracy - only precision - only uncertainty
Find the angles of a rhombus in which a diagonal length is equal to the length of a side.
Name two ways in which aids has affected africa's human populations and economies?
A researcher has discovered a new species of bacteria that is remarkably similar to e. coli in its morphology and rrna sequences. how should the bacteria be cla