arianaarriaza10 arianaarriaza10
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

One jar of crushed ginger cost $2.how many jars can u buy with $4?

Respuesta :

mytinytot1990
mytinytot1990 mytinytot1990
  • 14-01-2020

Answer:

2

Step-by-step explanation:

4 ÷ 2 = 2

You can buy 2 jars.

hope this helps you out : )

Answer Link

Otras preguntas

can someone help me with something really easy? its just a introduction for an argumentative essay for 8th grade. Please!!!
Trey has answered 15 emails .this is 20% of emails he must answer.how many emails does he needs to answer
A well-designed experiment can be replicated by others true or false
Adrian spends 35% of her paycheck on her bills. If her last check was for $927, how much did Adrian have left after paying her bills?
Generally speaking, how many themes and/or effects do most short stories aim to develop? 1 2 atleast 3 4 or more
What is the value of the expression 2 + 32 ⋅ (3 − 1)? 20 22 23 32
Emilio is playing a game. He just answered a question incorrectly, so his score will change by 10 points. Find the absolute value of 10.
What is an open line of sight? An open space in front of the driver A line of objects which can be seen by the driver This is the ability to see the center
please help need a good grad.Use a net to find the surface area of the right triangular prism shown below: A.104 square feet B.412 square feet C.468 square
What is the main difference between health science workers and health care workers? A) Health science workers are more likely to improve the lives of patients.