asiagordon10 asiagordon10
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

At Ralph’s fruit stand 3 apples cost 90 cents. You want to buy 7 apples. How much will they cost ?

Respuesta :

amyvng2008
amyvng2008 amyvng2008
  • 14-01-2020

Answer:

$2.10

Step-by-step explanation:

90 divided by 3

=30

30 times 7

=210

210 divided by 10

=2.10

Answer Link

Otras preguntas

Plzz some one tell me tha objection 5 6 points to kekule formula
Red flowered snapdragons are crossed with white flowered, producing all pink snapdragons in the F1. What would you expect if you crossed red with Pink? Select c
what is the formula for the nth term of the given sequence?3, 5, 7...​
WILL GIVE BRAINLYIST HELPPPPP PLEASE Which is the second stage of mitosis? Anaphase Interphase Metaphase Telophase
Devoir maths Ecris les multiple de 14 compris enter 1et100​
Mike bought 20 stamps for 0.40 $5 each and 15 Century 0.32 each how much money did Mike spend on stamp​
Solve: 2(−n−3)−7(5+2n)
Where is cape verde located?
Yasmine is serving ice cream with the birthday cake at her party. She has purchased 19 1/2 pints of ice cream. She will serve 3/4 of a pint to each guest. Will
What Significance did the great depression have on US Immigration History?