sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

{(6,-6), (7, -6), (8, -6), (9,-6)} EXPLAIN whether or not the following relations is a function.
Which of the following correctly illustrates how to output something to the console in C#? Write.Console("This is my first output."); Console.WriteLine("This is
This room has soda stains on the floor. Tyler needs a bigger rug than this to cover it. Perform a dilation on the blue rug to cover the stain. Be sure to specif
Write the quadratic equation whose roots are −4 and 3 , and whose leading coefficient is 1 .
What is the Celsius temperature of 1 mole of a gas that has an average kinetic energy of 3,866 joules? 37°C 73°C 310°C 394°C
The paragraph contains several errors in the use of commas. Decide if the underlined part of the text needs to be revised or if it is correct as is. Each year
Why did large numbers of immigrants came to the us between 1870 and 1914?
Lipids with high polyunsaturated fatty acid content are what at room temperature
The _____ is responsible for understanding the advertiser's marketing and promotional needs and interpreting them to agency personnel.
What motivated the chinese communist to walk the 6000 miles?