alexiskendall2020
alexiskendall2020 alexiskendall2020
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone plssss help???

Can someone plssss help class=

Respuesta :

launamcdaniel
launamcdaniel launamcdaniel
  • 03-12-2019

Answer:A

Step-by-step explanation:

The bottles are represented by b. Each bottle costed 2.10, so it's 2.10b. Then he also bought a pizza for 12.99. The total of all of it was 21.39.

Answer Link
dommaddox493
dommaddox493 dommaddox493
  • 03-12-2019

Answer:

A. 2.10b+12.99=21.39; 4 bottles

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

All of the following are true about eating prior to exercise EXCEPT: a. eating can cause gastric pain during exercise b. eating increases the amount of oxygen a
how does this compound government provide double security to the people
Why does the author say the Emancipation Proclamation “came as a great beacon light of hope?” in the first paragraph?
A zoology student is investigating whether it is true that the gender of turtles depends on the temperature at which the turtle eggs are kept before they hatch.
what is 22.89 rounded to the nearest whole number
Turkey weigh 7kg how long to cook
Which sentence uses the verb eat in the past perfect tense? A. Sheila ate her lunch in the cafeteria. B. They eat lunch together every day. C.Douglas has eaten
Paraphrasing is an example of a non-verbal cue? (True or False) (Just wondering)
Ranch, adobe, hacienda, and tortilla are examples of words borrowed from what language?
What is 500% as a fraction?