iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Nightjars possess a camouflage perhaps unparalleled in the bird world: by day they roost hidden in shady woods, so ------- with their surroundings that they a
Who revolted in the French Revolution and why?
How to solve 5/6k=1/6
How did europeans help during the Continental army
List three types of colonies England formed in North America in the late 1500 and 1600's? Please Help me now before I get yelled at!
Every 6 seconds a pendulum completes 1 cycle. What are the period and frequency of this pendulum?
Which type of memory is more likely to be forgotten?A. ImplicitB. ProceduralC. ExplicitD. Sourse
The nine different classes of vertebrates include a. four fish classes and amphibians, reptiles, birds, whales and mammals. b. four fish classes and amphibians, r
the strongest plant cells are?
What is a suffix for the words toward the east in a quiet way