becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

most of the imagery in a poem is designed to appeal to the reader's
Which sentence below is a complete sentence? A. Despite the fact that they were poor, the family was very happy. B. Because Amy had performed so well on the ri
Participle and participial phrase in roasted in aluminum foil,meats remain juicy
is 0.4 less than, greatest than, or equal to 44%? explain
People of all backgrounds were invited to live in colonial Pennsylvania, free from persecution. How do you think that affected religious practices in the colony
Anthony, who has read thousands of books, gave a thorough presentation on the history of various genres. What is the adjective clause in this sentence? gave a
4(2x-3) = use a property to write equivalent expression
Marcel takes out student loans and works part time to put himself through college. In time, he earns an advanced medical degree and goes to work in an understaf
Turkey meat is good for you because it is lower in cholesterol than a lot of other meat. True or False?
Indian corn is for decoration purposes only and not for cooking. True or False?